Testurteil: "6/10"
Test: Einzeltest: FIFA 08
Zitat: Zalety: + Dźwięk
+ Tryb menadżerski
Wady: - Grafika
- Gra się nudzi
- Słaba fizyka
Najnowsza odsłona FIFY jest jedynie lekko odświeżoną wersją swojej poprzedniczki. Wiele zmian nie znajdziemy. Tryb „zostań gwiazdą” jest nowy, przez co jeszcze niedopracowany. Tryb menadżerski jest rozbudowany, lecz nudzi się po kilku sezonach. Grafika jest już stara, EA powinno wprowadzić wiele zmian w tym kierunku. Nie mam zastrzeżeń do dźwięku. W tym wypadku producent gry się bardzo postarał. Komentarze są niestety trochę opóźnione, ale za to to jak zachowują się kibice (dźwiękowo, nie graficznie) jest nie do opisania... Tego nie da się opisać, to trzeba usłyszeć... Jaka więc jest FIFA? Według mnie w skali szkolnej (1-6) jest to ocena dostateczna. Na zmiany niestety będziemy musieli poczekać chyba rok. Mimo wielu niedociągnięć, przy grze możemy się dobrze bawić jedynie włączając ją na najwyższym poziomie lub rozgrywając mecze z kolegą. PRO firmy KONAMI jest lepsze pod względem fizyki, ale to nie znaczy, że FIFA to gra nieudana. Dzięki niej też możemy ciekawie spędzić długie jesienne i zimowe wieczory...