Test: Einzeltest: Samsung C6112 - tovább a dupla úton
Zitat: Talán egyértelmű volt a fent leírtakból, hogy a C6112 ára pillanatnyilag eltúlzott. Csak apróságokkal tud többet, mint a korábbi két SIM-et kezelő koreai modellek (kártyánként állítható téma), de semmi extrát nem nyújt, belül lényegében ugyanaz a felépítés található meg megint. Az élményt tovább rontja a lassúcska kezelőfelület, a teljesen műanyag készülékház és a gyenge multimédiás képesség. Ez számomra egyelőre nem tűnik egy sikermodellnek, ahhoz, hogy esélye legyen a hazai árérzékeny piacon alapvetően két dolognak kellene bekövetkeznie. Egyrészt úgy 35-40%-ot kellene esnie az árának, másrészt akkor lenne sansza egyáltalán a C6112-nek, ha nem létezne a többi dual-SIM Samsung modell. De mivel ezek már régóta a piacon vannak (D880), ezért ez a mostani jövevény nem rúghat labdába. A Samsungnak fel kéne ismernie, hogy ebből a platformból már kihoztak mindent, ideje lenne fejleszteni is egy kicsit, s mondjuk megoldani a 3G adatátvitelt, de már az is elég lenne, ha valami ügyes trükkel a telefon vastagsága jelentősen csökkenne. A C6112 persze nem rossz telefon, de az eddigi készülékpaletta ismeretében teljesen felesleges.