Test: Einzeltest: RECENZJA: ZTE Blade
Zitat: Pro: + dobry ekran: WVGA i 3,5 cala
+ przyzwoita pamięć RAM
+ dużo opcji połączeń
+ mini Jack 3,5 mm
Contra: - bateria
- słaba jakość akcesoriów
ZTE Blade to całkiem udany produkt. Narzekam na cięcie kosztów przez firmę ZTE, ale jakość wykonania podniosłaby cenę, a zatem byłaby pewnie porównywalna do modeli z wyższej półki. Kto wybrałby produkt nieznanej w Europie firmy, gdyby cena produktu była podobna do ceny HTC? ZTE Blade jest niekwestionowanym zwycięzcą w kategorii cena/możliwości. Obawy może budzić jego chińskie pochodzenie, co jest szczególnie widoczne w wykonaniu akcesoriów. W szczególności tej nieszczęsnej ładowarki… Samo wykonanie telefonu już większych zastrzeżeń nie budzi. Obudowa nie skrzypi, nie odstaje nigdzie. Jedyny minus to strasznie palcujący się wyświetlacz (ale to zaleta ekranów pojemnościowych). W wersji białej wykonanie jest podobno gorsze. Mówię podobno, bo takowego w ręce nie miałem, a w polskich dystrybucjach oferowany jest tylko kolor czarny. To raczej ostrzeżenie dla osób kupujących na allegro/ebay. W białej wersji farba szybko odpryskuje. Blade nie jest konkurencją dla modeli z wyższej półki. Będę to podkreślał, bo czytałem już o chęciach zestawień Blade’a i któregoś HTC. Nie ma co porównywać do modnego Desire, czy modeli topowych Motoroli. Pamiętajmy, że u operatora za nowy telefon bez umowy zapłacimy 699 zł. To raczej model dla osób, które z androidem wcześniej nie miały do czynienia. Nie chcą kupować pierwszego lepszego, taniego sprzętu, ale jednocześnie nie chcą wydawać fortuny na wyższe modele. Z pewnością to konstruktywna alternatywa dla modeli LG Swift, Samsung i5700, i5500 oraz HTC Wildfire.