Test: Einzeltest: Nokia 2690
Zitat: Zalety:
+ gniazdo JACK 3,5mm,
+ radio FM z RDS-em,
+ obsługa kart pamięci do 8GB w trybie HotSwap,
+ przyzwoity czas pracy na baterii,
+ atrakcyjne wzornictwo,
+ dość dobra jakość muzyki na słuchawkach,
+ wejście microUSB.
Wady:
- nie do końca satysfakcjonująca jakość spasowania elementów obudowy,
- podatny na zbieranie odcisków i zarysowań plastik chroniący wyświetlacz,
- brak equalizera w odtwarzaczu.
Nokia 2690 ma szansę stać się sprzedażowym hitem. W tym wypadku głównym i decydujacym czynnikiem zapewne będzie niska cena, która pozwala operatorom sprzedawać ten model w ofertach typu MIX oraz najniższych abonamentach za symboliczną złotówkę. Testowana Nokia nie jest telefonem bez wad - spasowanie poszczególnych elementów obudowy pozostawia trochę do życzenia, a w odtwarzaczu muzycznym zabrakło equalizera. Paradoksalnie nie przeszkodziło to w uzyskaniu zadowalającej jakości dźwięku na słuchawkach. Potencjalnego nabywcę do ostatecznego zakupu powinna skłonić dość wytrzymała bateria oraz tak banalna kwestia, jaką jest wygląd - Nokia 2690 w odmianie silver-white jest po prostu ładna. Czy warto skusić się na nową (i tanią) propozycję Nokii? Moim zdaniem tak.